godlo


Kształcenie Młodzieży
Szkoły dla Dorosłych
Kursy Kwalifikacyjne KKZ
Rekrutacja
Rodzice
Internat
Plan Lekcji
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog
Patronka
Dokumenty Szkoły
Samorząd Szkolny
Matura - Egzaminy
Poza lekcjami
Podręczniki
PROJEKTY:
POWERVET
W świecie liczą się tylko zawodowcy
Kluczowe kompetencje
Leonardo da Vinci
Kapitał Ludzki
Przedsiębiorczość i doradztwo zawodowe


Archiwum

edziennik

wiarygodna szkola

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

w
G

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

a

w

 

Działania na rok szkolny 2015/16

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole prowadzone będą dla uczniów CKZIU  działania związane z doradztwem zawodowym.
Najważniejszym celem pracy doradcy zawodowego jest:

  • przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i dalszego kształcenia,
  • pomoc w opracowanie indywidualnego planu kariery,
  • kształtowanie sylwetki absolwenta naszej szkoły
  • pomoc rodzicom w efektywnym wspieraniu dzieci w podejmowaniu decyzji edukacyjno – zawodowych.

Dla chętnych uczniów przeprowadzona zostanie  diagnoza osobowych uwarunkowań edukacyjno-zawodowych, która jest jednym z elementów procesu doradczego. Diagnoza ma na celu określenie osobowości zawodowej ucznia, czyli określenia charakteru, temperamentu, stylu pracy i myślenia w świetle zadań związanych z różnymi zawodami. Uczniowie poznają swój typ osobowości i zawody, które najlepiej do nich pasują. Wynik testu będzie stanowił punkt wyjścia do dalszej pracy poprzez rozmowy indywidualne w ramach poradnictwa indywidualnego. Uczniowie mogą otrzymać pomoc dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego). 
Udzielane będą też informacje o zawodach,  rynku pracy,  możliwościach kształcenia na różnych poziomach i zatrudnienia. Można odbyć „Spacer po zawodach”.
Zapraszam do kontaktu ze szkolnym doradcą edukacyjno-zawodowym Beatą Milczarczyk.

 

Polecane strony:
http://www.doradztwo.koweziu.edu.pl/

 

Tydzień kariery
W dniu 19 października 2015 r.w CKZIU  odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: „Poznaj swojego doradcę kariery?”. Impreza powstaje we współpracy ze Stowarzyszeniem Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej  oraz Ministra Edukacji Narodowej.  W tym dniu uczniowie naszej szkoły będą mogli  wykonać ankiety celem określenia  swoich predyspozycji zawodowych. Partnerami CKZIU  są Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu Filia w Pionkach, WKU w Radomiu oraz Młodzieżowe Centrum  Kariery w Pionkach.


Beata Milczarczyk

 


oferta edukacyjna dostępna w szkolnej bibliotece
  1. Wystąpienia publiczne- płyta CD.
  2. Profesjonalna obsługa klienta – płyta CD.
  3. Zarządzanie czasem – płyta CD.
  4. Trening umysłu – płyta CD.
  5. Szybkie czytanie - płyta CD.
  6. Skuteczny negocjator – płyta CD.
  7. Techniki szybkiego zapamiętywania, uczenia się
    i czytania - płyta CD.
  8. Mowa ciała - płyta CD.
  9. Project manager - płyta CD.
  10. Autoprezentacja - płyta CD.
  11. Absolwent- komputerowy poradnik
    dla szukających pracy - płyta CD.
  12. Techniki negocjacji - płyta CD.
  13. „Sposób na karierę” Steve Klein –książka.
  14. „Agresja u dzieci – szkoła porozumienia” Wsip Joanna Danilewska – książka.
  15. „Etyczny wymiar poradnictwa zawodowego” Alicja Czerkawska, Andrzej Czerkawski – książka.

Gorąco polecam Beata Milczarczyk

 

 

archiwum:

III Szkolny Konkurs Przedsiębiorczości

Już po raz trzeci  w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbył się Konkurs Przedsiębiorczości. Ma on zasięg lokalny i jest adresowany do gimnazjalistów z klas III. Pomysł zrodził się dwa lata temu, a celem jego jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką przedsiębiorczości, popularyzacji zawodów związanych z tą dziedziną oraz upowszechnianie wśród utalentowanej młodzieży sposobów korzystania z informacji płynącej z rynku.i
W tym roku  uczestniczyło  7 zespołów trzyosobowych reprezentujących: Publiczne Gimnazjum Nr 1, Publiczne Gimnazjum Nr 2 z Pionek oraz Publiczne Gimnazjum z Suskowoli i Publiczne Gimnazjum z Jedlni wraz z nauczycielami. Wśród 21 gimnazjalistów najlepsi okazali się: Filip Nowak, Bartosz Sobol i Mikołaj Wróblewski z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pionkach z opiekunem Panią Katarzyną Wiśniewską-Wannot.i

o
Konkurs uroczyście otworzył zastępca dyrektora szkoły, zachęcając młodzież gimnazjów do wytężonej pracy i kreatywności. Zespoły uczniów miały za zadanie przeprowadzić analizę wybranego przez siebie przypadku w formie pisemnej, a następnie w ciekawy sposób przedstawić w formie ustnej  prezentacji.
W przerwie  młodzi gimnazjaliści korzystali z poczęstunku. Specjalnie na tę okazję uczniowie ZSP Nr 1 przygotowali domowe ciasta, którymi częstowali gości, prezentując jednocześnie nabyte w szkole umiejętności obsługi gościa.
Zdaniem komisji konkursowej wszyscy uczniowie prawidłowo identyfikowali i analizowali informacje podane w zadaniach, a następnie formułowali wnioski na podstawie informacji ekonomicznych. Zaprezentowali  duży zasób wiedzy i słownictwa, pomysłowość i kreatywność, a nawet umiejętności aktorski.
II miejsce zdobył zespól z Publicznego Gimnazjum w Suskowoli w składzie: Magdalena Dziewit, Karolina Kacperczyk, Piotr Zawadzki,
III miejsce zespół z Publicznego Gimnazjum z Jedlni Kościelnej w składzie: Anna Fila, Agata Mąkosa, Dawid Walachnia.
Przyznano również jedno wyróżnienie dla zespołu z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w składzie: Kornelia Drózd, Daniela Pusateri, Natalia Sekuła.
Zwycięskie zespoły otrzymały  ciekawe nagrody rzeczowe, które bardzo ucieszyły uczniów.h

 Fundatorem nagród jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, 00-666 Warszawa, ul. Noakowskiego 10.

Dodano 08.04.2012


ŚWIADOME PLANOWANIE PRZYSZŁOŚCI

Na jakie studia warto postawić dziś, aby za parę lat dostać dobrą pracę? Jacy specjaliści będą potrzebni? Jakie będą wymagania pracodawców?

Takie i podobne pytania od lat nurtują przyszłych maturzystów. Generalnie są dwie drogi dalszego rozwoju – dla niektórych rozpoczyna się wyścig za indeksem wyższej uczelni i kontynuacją nauki a dla pozostałych to czas szukania pracy. Głównie z myślą o tych pierwszych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 zorganizował „Dzień Przedsiębiorczości – Absolwencie co dalej”.o

Była to już kolejna edycja tej ciekawej szkolnej inicjatywy. Czym należy kierować się przy wyborze dalszego kształcenia? Przede wszystkim należy pamiętać, że kierunek studiów, który dziś cieszy się największym powodzeniem, nie musi być tak samo atrakcyjny za pięć lat. Oczywiście trudno jest z wieloletnim wyprzedzeniem określić stan edukacyjnej koniunktury i zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę ale można z ostrożnym prawdopodobieństwem prognozować długofalowy proces przemian w gospodarce, który charakteryzuje późniejszy rozwój gospodarczy. Dlatego program „Absolwencie co dalej” jest tak istotny z punktu widzenia przyszłego maturzysty, który musi określić swoją dalszą drogę życiową. W ułatwieniu podejmowania tej strategicznej decyzji pomagali przedstawiciele szkół wyższych, którzy uczestniczyli w szkolnym „Dniu Przedsiębiorczości”. Na zaproszenie „Czerwonego” odpowiedziało wiele szkół i placówek oświatowych. Przyszli absolwenci, którzy po kilku latach przygotowują się do opuszczenia przyjaznych mur swojej macierzystej szkoły ponadgimnazjalnej mogli między innymi zapoznać się z ofertą Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Puławskiego, Wyższej Szkoły Biznesu, Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych, Radomskiej Szkoły Wyższej, Wyższej Szkoły Handlowej oraz Centrum Nauki i Biznesu „Żak”. s

Wszystkie uczelnie, które prezentowały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 mają swoje siedziby w Radomiu. Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu mogli także zapoznać się z prawami absolwenta w odniesieniu do rynku pracy. Zagadnienia te przybliżyła Bogusława Mykietyn z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Filia w Pionkach. Oczywiście podczas tego szkolnego spotkania w trakcie, którego być może zapadały kluczowe decyzje nie mogło zabraknąć i artystycznego akcentu. Zgromadzonym zaprezentował się szkolny zespół taneczny a swym śpiewem czas umilała Aleksandra Woźniak.

Dodano 10.04.2011


II Szkolny Konkurs Przedsiębiorczości

Już po raz drugi 17 marca 2011r w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbył się Konkurs Przedsiębiorczości. Ma on zasięg lokalny i jest adresowany do gimnazjalistów z klas III. Pomysł zrodził się w ubiegłym roku szkolnym, a celem jego jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką przedsiębiorczości, popularyzacji zawodów związanych z tą dziedziną oraz upowszechnianie wśród utalentowanej młodzieży sposobów korzystania z informacji płynącej z rynku.

g
W tym roku  uczestniczyło  6 zespołów trzyosobowych reprezentujących: Publiczne Gimnazjum Nr 1 z opiekunem mgr Katarzyną Wiśniewską-Wanot oraz Publiczne Gimnazjum Nr 2 z opiekunem mgr Barbarą Stawarz.
Dyrektor szkoły Magdalena Wiśniewska uroczyście otworzyła konkurs zachęcając młodzież gimnazjów do wytężonej pracy i kreatywności. Zespoły uczniów miały za zadanie przeprowadzić analizę wybranego przez siebie przypadku w formie pisemnej przez 45 minut, a następnie w ciekawy sposób przedstawić w formie prezentacji
W przerwie  młodzi gimnazjaliści korzystali z poczęstunku. Specjalnie na tę okazję uczniowie ZSP Nr 1 przygotowali domowe ciasta, którymi częstowali gości, prezentując jednocześnie nabyte w szkole umiejętności obsługi gościa.
Jury w składzie : mgr Beata Milczarczyk (przewodnicząca) i mgr Alicja Drab miało ogromne trudności z wyłonieniem zwycięzców. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, duży zasób wiedzy i słownictwa, pomysłowość i kreatywność, a nawet umiejętności aktorskie.

f
I miejsce zdobył zespół z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w składzie: Neska Karolina, Bujała Paulina, Okoń Konrad
II miejsce zespól z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w składzie: Grabowska Paulina, Gregorczyk Karolina, Okulska Iga
III miejsce zespół z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w składzie: Maj Martyna, Skrzek Adrianna, Wójcik Karolina.

ii
Przyznano również jedno wyróżnienie dla zespołu z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w składzie: Cieciura Jakub, Ferchichi Adam, Strudziński Konrad.
Wszyscy zwycięscy otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe. Nagrodą specjalną dla wyróżnionych uczniów i ich opiekunów jest prawo do bezpłatnego  udziału w wycieczce organizowanej przez Panią Beatę Milczarczyk w maju bieżącego roku wraz z uczniami klasy technik logistyk.

 

Dodano 20.03.2011